Araç Kiralamak mı Satın Almak mı?

Araç kiralamak mı satın almak mı? konusunda kararsız mısınız? Sıfır araç satın almak yerine filo kiralamak mı mantıklı? Aylık araç kiralama, yıllık araç kiralama ya da günlük araç kiralama mı yapmak istiyorsunuz? Hala şirket araçlarını kiralamak konusunda kararsız mısınız? Siz de bu soruları soruyor ve cevaplarını merak ediyorsanız yeni yazımız tam da size göre. Araç Kiralamak mı Satın Almak mı? Adım adım kiralık araç bulma rehberi. Zor ama imkansız değil!

*Sigorta maliyetleriniz her yıl değişsin istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*2. el şirket araçlarınızı sattığınız zaman vergi ödemek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Banka kredi limitlerinizi yatırım yapmak yerine, taşıt almaya harcamak istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Kasanızda duran nakit para ile yatırım yapmak yerine araç satın almak istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

Aylık Araç Kiralamak mı Satın Almak mı?
Araç Kiralamak mı Satın Almak mı?

*Sermayenizi işinize harcamak yerine otomotive yatırmak istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Şahıs ya da şirketinize araç satın alıp, bilançonuzu düşürmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Araç satın alıp, yıllarca aynı araca binmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Araç marka ve model seçimine zaman ayırmak, araç indirimlerini ve aynı zaman da taşıt kredisi veren bankaların faiz oranlarını takip etmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Araç alım fiyatı, ÖTV ve KDV dahil fiyatı, tescil masrafları, toplam liste fiyatlarını karşılaştırıp karar vermek istiyorsanız,  araç satın alabilirsiniz.

Aylık Araç Kiralama Kampanyaları
Aylık Araç Kiralama Kampanyaları

*Sahip olduğunuz her araç için yıl veya kilometre bakımı doğrultusunda servis randevusu oluşturup, araç hasar, bakım ve onarımı ile ilgili randevu oluşturup, bu süre içinde de araçsız kalmak ya da taksi tutmak istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Sahip olduğunuz araç sayısı limitli olduğu için, yetkili servislerin filo hizmetleri kısmından randevu oluşturamadan, bireysel müşteri kabul kısmından araç servis randevusu almak ve sıra beklemek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Sahip olduğunuz araç için zorunlu araç muayene randevuları oluşturmak, ödemesi yapmak ve yıllara göre bunu takip etmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Kaza yapan aracınız için kazanç kaybı ve değer kaybı mı almak istiyorsunuz? Aracı siz değil de başkası mı kullanıyor? Kaza sürecini çok iyi yönetirim ve hasar sonucu zararınızı karşılamak için dava açılışları ve takiplerini aynı zamanda bilirkişi raporlarının hepsini kendim ya da avukatım takip eder diyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

İkinci El Aylık Araç Kiralama
İkinci El Aylık Araç Kiralama

*Sahibi olduğunuz aracın kar/zarar maliyet hesaplamasını kendiniz takip etmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Araç satın alıp kar etmeyi düşünüyorsanız, kaza anında dahi maksimum kazanç elde etmek için teminat ve tazminat davası açmadan önce, teminat dışında kalan haller, değer kaybı hesaplaması, kazanç kaybı hesaplaması, destekten yoksun kalma tazminatı, hatta kaza anında oluşan sakatlık için sürekli sakatlık tazminatı hesaplaması konusunu da takip edebilirim diyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Aracınızın kilometresinin ne olacağını ve bunun getireceği maliyet yükünü kendiniz takip etmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Araçlarınızı kullanan kişilerin, yüksek maliyetli köprü ve tünelleri ne sıklıkla kullanıp kullanmadığını kendiniz takip etmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Aracınızı kullanan farklı kişilere araç uyarı ve hata kodlarına karşı eğitim vermek, motor suyu sıcaklığını takip etmeleri, araç hararet göstergesini takip etmeleri konusunda eğitmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

marşpiyel
Kiralık Araç Kazaları ve Masrafları

*Kullanım ihtiyacı duymadığınız araçlarınızı, otoparkta saklayıp her ay otopark kirası ödemek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Kullanmadığınız araçlarınızı kendiniz satmak istiyorsanız, araç satışında pazarlık yapmak istiyorsanız, expertiz servisine gidip satış öncesi araç kontrolu yaptırmak ve en son noterde işlem yapmak istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Sahip olduğunuz araç veya araçlar için yılda iki kere lastik değişim randevusu oluşturup, yazlık – kışlık lastik değişimi yapmak ve bu lastikleri kendi deponuzda veya kiraladığınız lastik deposuna taşımak istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

Araç Kiralama Sözleşmesi İmzalarken 10 Konuya Dikkat Edin!

*Her yıl araç veya araçlarınız için kasko ve zorunlu trafik sigortası için broker şirketlerinden fiyat toplayıp, karar vermek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Sahip olduğunuz araçları farklı kişiler de kullanacaksa ve bu kişileri takip etmek istiyorsanız, araç takip sistemleri firması ile anlaşmanız ve sürekli raporlarını takip etmek istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

Volkswagen Polo Kiralama
Volkswagen Polo Kiralama

*Aylık araç kiralama yapıp her ay lastik, bakım, onarım, ve hasar gibi maliyetleri sabit kira bedeli içinde tek fatura içinde ödemek yerine, her ay sürpriz ödemeler ile karşılaşmak istiyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

*Sahip olduğunuz araçların sevk ve idaresi için ayıracak çok fazla vaktiniz varsa, araç sayınız arttıkça ilgili bölümler, tamirhaneler, lastik depoları kuracak, başlarına müdürler, şefler veya denetçiler tayin edecek vaktiniz varsa hatta tüm bu sistemi baştan analiz edip, ihtiyaçlarınıza göre bir yazılım yaptıracak, yazılım ile günlük raporları analiz edecek, sahip olduğunuz araçların ve araç hizmetleri için tayin ettiğiniz personellerin performans analizine ayıracak vaktiniz varsa, araç satın alabilirsiniz.

*Aracınızı başkaları kullandı ve bir süre sonra iş ya da arkadaşlık ilişkileriniz sona mı erdi? Peki, sonradan gelen trafik cezalarını siz mi ödeyip, diğer kullanıcılardan isteyeceksiniz? Trafik cezalarının tahsilat takibini mi siz mi yapmak istiyorsunuz? Bu duruma düşmemek için ve trafik cezasının sorumlusunun kim olduğunu tespit edebilmeniz için aracınızı kullanan kişiler ile araç kiralama sözleşmesi ve ya benzeri kullanım sözleşmesi yapmalısınız ki ispatı kolay olsun.

Audi A3 Kiralama
Audi A3 Kiralama

*Bu arada aracınızı başkalarını kullanıyor ise bu kişileri Kiralık Araç Bildirim Sistemi – KABİS üzerinden bildirmezseniz, tespit edildiği an kişi başı ortalama 10 bin TL para cezası ödeyebilirsiniz.

Buraya kadar hazırlığımızı yaptıktan sonra adımıza gelen trafik cezamız ile en yakın sulh ceza mahkemesi hakimliğine dilekçeniz ile birlikte giderek trafik cezalarınızı kendi üzerinizden kullanan kişiye devredebilirsiniz bu işlem için varsa sicil gazeteniz, varsa imza sirküsü ya da yetki belgeniz, araç kiralama ya da kullanım sözleşmeniz, trafik ceza tutanağı fotokopisi, trafik ceza tebligat  fotokopisi, kiralayanın ya da kullanan kişinin kimliği, örnek bir yargıtay kararı, araç ruhsatı ve KABİS kaydının çıktısı ile başvurmak istiyor ve tüm bu süreci kendim ya da avukatlarım ile yönetebilirim diyorsanız, araç satın alabilirsiniz.

Araç takip işleriyle kendiniz uğraşabilir ya da onlarca araç arasından, size en uygun olanı ister aylık araç kiralama, ister yıllık araç kiralama ister daha uzun vadeli olarak kiralamak içinse bufilo.com hizmetinizde.

1 Aylık Araç Kiralama bufilo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir