Arabanızı Koronavirüsten Nasıl Korursunuz?

Toplu taşıma tercih etmek istemeyen kişiler seyahatleri için araç kiralamak isteyebilirler. Araç sahibi de olabilirsiniz fakat daha yeni, daha güvenli, daha konforlu ya da bagaj hacmi daha geniş bir araç talep edebilirsiniz.

Aylık Araç Kiralama Parkı bufilo.com
Aylık Kiralık Araç Parkımız bufilo.com

Araç Kiralamak Güvenli Mi?

Cevap: “Evet, uzmanlar gerekli önlemler alındığı zaman araç kiralamak güvenli olduğunu söylüyorlar.”

COVID-19 solumun yoluyla kişiden kişiye yayıldığı konusunda herkes hemfikir. Bulaşıcı hastalıkları derneğinin açıklamaları “Koronavirüs bulaş riskinin çoğu solunum yolu ile gerçekleşmektedir, cansız nesneler yoluyla değil.” Kiralık bir arabadaysanız, en büyük risk, arabada başka biriyle seyahat ederken dikkat etmelisiniz, aracınızın içinde bulunan kişilere de virüs bulaşmış olabilir.

Araç kiralama sonrası misafirlermiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda endişe duymadıklarını, tatil için araç kiraladığını ve aracı kullanmadan önce sterilize etiklerini, ellerini ağız ve burun temasından uzak tuttuklarını, araç içinde maske takarak solunum parçacıklarından korunduklarını bildirdiler.

Araç içinde güvende olabilirsiniz ama petrol istasyonlarında ve yol üstü restoranlarda diğer insanlar ile yakın fiziksel temasa dikkat etmelisiniz.

Araç kiralama şirketleri, çalışanlarına araç kiralama öncesi ve sonrasında aracı iyi yıkamaları gerektiğini, araç içini iyice süpürdükten sonra dezenfekte etmeleri gerektiğini, konsol arasındaki boşluklardan, iç ve dış kapı kollarından, koltuk cepleri, bardaklık, gösterge paneli, aynalar, havalandırma delikleri, vites topuzu ve bagaj bölümüne oldukça kapsamlı temizlik yapmalarını gerektiği konusunda güncel olarak bilgilendirmektedirler.

Kiralık Araçta Virüs Temizliği

Maskenizi takın.

Petrol istasyonlarında ve restoranlarda fiziksel mesafenizi koruyun.

Aracınızın içinde sürekli dezenfektan bulundurun.

Araç kullanmaya başlamadan önce araç iç aksamlarını silin.

Mümkün oldukça kiralık araç içinde iklimlendirme klima sistemini kaplı tutun.

Camlar açık seyahat etmeye özen gösterin.

Araç kiralama işlemi öncesinde aracınızın sterilizasyonu hakkında bilgi alın.

Ellerinizi sık sık dezenfekte edin ve yüz ile temastan kaçının.

Araç kullanırken bolca sıvı tüketiyoruz, boş şişelerinizi atmak için için her zaman çöp torbası bulundurun.

Araç içinde bulunan çöplerinizi atın.

Araç kiralamak, araba satın almaya göre bazı durumlarda daha avantajlıdır. Yatırım riski, ikinci el değer kaybı, kazanç kaybı, değer kaybı gibi sorumluluklar kiraya verenin sorumluluğundadır. Hayat koronavirüs sonrasında normale dönüyor ve İstanbul araç kiralama için dezenfekte edilmiş araç parkı ile bufilo.com sitemizi ziyaret edip aylık araç kiralama ya da günlük araç kiralama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Farklı hizmet paketlerimiz ile tertemiz araçlarımızı size sunuyoruz.

1 Aylık Araç Kiralama bufilo.com
Dezentekte Edilmiş Araçlarla Dolu Filomuz bufilo.com